// The Correspondence Chess Association of The Slovak Republic
Vitajte na strßnke Zdru?enia kore?ponden?nÚho ?achu Slovenskej republiky.
The Correspondence Chess Association of the Slovak Republic
O nás

Zdru┼żenie kore┼íponden─Źn├ęho ┼íachu Slovenskej republiky vzniklo d┼ła 16.marca 1991 na ustanovuj├║com zhroma┼żden├ş z├ístupcov a bolo zaregistrovan├ę Min. vn├║tra SR 7.m├íja 1991. D┼łom 1. janu├íra 1993 Zdru┼żenie nadobudlo kompetencie delegovan├ę ZK┼á ─îSFR.
Zdru┼żenie je z├íujmov├í organiz├ícia kore┼íponden─Źn├Żch ┼íachistov, pri─Źom pod kore┼íponden─Źn├Żm ┼íachom sa rozumie tak├Ż sp├┤sob ┼íachovej hry, pri ktorom si hr├í─Źi zasielaj├║ ┼ąahy p├şsomne. Ako nepolitick├í organiz├ícia je zalo┼żen├í na demokratick├Żch princ├şpoch, je pr├ívnickou osobou so samostatnou pr├ívnou subjektivitou. Zdru┼żenie zastupuje SR v medzin├írodnej kore┼íponden─Źnej ┼íachovej feder├ícii (ICCF) od roku 1993. Org├ínmi Zdru┼żenia s├║ - zhroma┼żdenie z├ístupcov, rada Zdru┼żenia, predseda Zdru┼żenia, rev├şzna komisia Zdru┼żenia a odborn├ę komisie Zdru┼żenia. Zhroma┼żdenie z├ístupcov je vrcholn├Żm org├ínom. Sch├ídza sa raz za ┼ítyri roky. Vol├ş predsedu, ─Źlenov Rady a Rev├şznu komisiu. Rada je najvy┼í┼í├şm org├ínom Zdru┼żenia po─Źas volebn├ęho obdobia ┼ítyroch rokov. M├í najmenej sedem ─Źlenov. ─îinnos┼ą Rady riadi predseda, ktor├Ż je aj predsedom Rady. Dozor nad zachov├ívan├şm stanov, poriadkov a predpisov v ─Źinnosti Zdru┼żenia vykon├íva Rev├şzna komisia. Odborn├ę komisie Rady Zdru┼żenia menuje Rada ako svoje pomocn├ę org├íny.
Majetok Zdru┼żenia tvor├ş hmotn├Ż majetok, majetkov├ę pr├íva a finan─Źn├Ż majetok. Zdrojom majetku Zdru┼żenia s├║: vklady jednotlivcov a kolekt├şvov za ├║─Źas┼ą v s├║┼ąa┼żiach, dot├ície ┼ít├ítn├Żch org├ínov hlavne na ┼íportov├║ reprezent├íciu SR, dary, podpory a in├ę pr├şjmy. Zdru┼żenie hospod├íri na z├íklade schv├ílen├ęho rozpo─Źtu na pr├şslu┼ín├Ż kalend├írny rok. Operat├şvnu spr├ívu majetku Zdru┼żenia vykon├íva hospod├ír, ktor├Ż predklad├í Rade spr├ívu o hospod├íren├ş. Kontrolu hospod├írenia vykon├íva Rev├şzna komisia.
Hlavn├ę ciele Zdru┼żenia:
- vytv├íra┼ą podmienky pre zdru┼żovanie hr├í─Źov, organiz├ítorov a podporovate─żov K┼á v SR.
- organizova┼ą, poriada┼ą a riadi┼ą s├║┼ąa┼że jednotlivcov a kolekt├şvov v K┼á v SR, hlavne majstrovstv├í SR jednotlivcov a kolekt├şvov a Slovensk├Ż poh├ír. Po─Ź├şta┼ą osobn├Ż koeficient hr├í─Źov.
- rozv├şja┼ą vz┼ąahy vo─Źi medzin├írodnej kore┼íponden─Źnej feder├ícii (ICCF), podiela┼ą sa na jej ─Źinnosti.
- spolupracova┼ą so ┼ít├ítnymi org├ínmi a in├Żmi subjektami v z├íujme rozvoja K┼á SR.
- spolupr├ícou s ICCF zabezpe─Źi┼ą ├║─Źas┼ą, zostavi┼ą, podporova┼ą a vies┼ą reprezenta─Źn├ę dru┼żstv├í v medzin├írodn├Żch s├║┼ąa┼żiach, hlavne v MS a ME a zabezpe─Źi┼ą ├║─Źas┼ą jednotlivcov v MS a ME . Za ├║spe┼ín├ę v├Żsledky zabezpe─Źi┼ą udelenie medzin├írodn├Żch titulov, ocenen├ş a v├Żpo─Źet klasifik├ície ELO.
- vyd├íva┼ą informa─Źn├ę a metodick├ę materi├íly za ├║─Źelom informovania svojich ─Źlenov.

CCA - SR | www.korsach.sk Created by ę 2005 WebCreative.info + Dr. Helbich Jßn | All rights reserved |