Vitajte na strßnke Zdru?enia kore?ponden?nÚho ?achu Slovenskej republiky.
The Correspondence Chess Association of the Slovak Republic
Ako si zahra┼ą?

MEDZINÁRODNÉ TURNAJE
v kore┼ípoden─Źnom ┼íachu jednotlivcov poriadan├ę ICCF :

St├íle prebiehaj├║ medzin├írodn├ę turnaje v kore┼ípoden─Źnom ┼íachu jednotlivcov, do ktor├Żch je mo┼żn├ę sa prihl├ísi┼ą vyplnen├şm a odoslan├şm formul├íru prihl├í┼íky v sekcii Prihl├í┼íky ÔÇô Prihl├í┼íky do ICCF turnajov, na na┼íej web str├ínke. V┼íetky potrebn├ę inform├ície o medzin├írodn├Żch kore┼ípoden─Źn├Żch turnajoch vr├ítane pravidiel a pod. s├║ detailne zverej┼łovan├ę na str├ínke : www.iccf.com . Napriek tomu zverej┼łujeme preh─żad turnajov a z├íkladn├ę ├║daje o nich, aby sa ka┼żd├Ż mohol zorientova┼ą a vybra┼ą si turnaj zodpovedaj├║ci svojej kvalifik├ícii a o─Źak├ívaniu. Z├íkladn├ę delenie turnajov je pod─ża bydliska a to:
A. Svetov├ę turnaje
B. Europsk├ę turnaje

A. SVETOVÉ TURNAJE

I. Turnaje na zisk titulu majstra sveta :

Tieto turnaje sa hraju webserverom, alebo klasickou po┼ítou a pre oba tieto sp├┤soby hry plat├ş rovnak├í skladba turnajov.

Z├íkladom s├║ permanentn├ę skupinov├ę turnaje, ktor├ę sa hraj├║ akon├íhle sa prihl├ísi dostato─Źn├Ż po─Źet hr├í─Źov s potrebnou kvalifik├íciu a do ktor├Żch sa mo┼żno prihlasova┼ą kedyko─żvek a to v triedach:
O ÔÇô Open Class (7 hr├í─Źov) pre hr├í─Źov s ELO do 1900 bodov
H ÔÇô Higher Class (7 hr├í─Źov) po┼żadovan├ę ELO nad 1900 bodov
M- Master Class (11 hr├í─Źov) po┼żadovan├ę ELO nad 2100 bodov

Do vy┼í┼íej triedy postupuje v┼żdy v├ş┼ąaz skupiny a z M triedy postupuje v├ş┼ąaz do I. stup┼ła vrcholov├Żch turnajov, do "Preliminaries"

Vrcholov├ę turnaje: Prelimin├íries, Semifin├íle, Candidates a Fin├íle s├║ vypisovan├ę osobitne vr├ítane potrebn├Żch propoz├şci├ş v sekcii Novinky na na┼íej web str├ínke a hr├í─Źi s potrebnou kvalifik├íciou sa prihlasuj├║ u osoby zverejnenej na pr├şjem prihl├í┼íok. Prelimin├íries, Semifin├íle a Candidates s├║ 13 ─Źlenn├ę (poriadate─ż m├í pr├ívo po─Źet hr├í─Źov v skupine zmeni┼ą pod─ża po─Źtu prihl├í┼íok), do vy┼í┼íej triedy spravidla postupuje v├ş┼ąaz skupiny a hr├í─Ź umiestnen├Ż na druhom mieste, pokia─ż v propoz├şci├ích nie je uveden├ę in├í─Ź. Prelimin├íries ┼ítartuj├║ v marci, Semifin├íle v j├║ni a Candid├ítes v septembri. Fin├íle 15 ÔÇô 17 ─Źlenn├ę, ┼ítartuje pod─ża dohody na kongrese ICCF.

II. Turnaje na zisk titulu :

Tieto turnaje sa hraj├║ len cez webserver, a prihl├ísi┼ą sa mo┼żno klasicky vyplnen├şm a odoslan├şm formul├íru prihl├í┼íky. Skupiny sa tvoria po cel├Ż rok, a ┼ítartuj├║ ke─Ć sa nazbiera potrebn├Ż po─Źet hr├í─Źov s kvalifik├íciou. S├║ to :
Turnaje na zisk IM (13 ─Źlenn├ę) po┼żadovan├ę ELO min. 2300 bodov
Turnaje na zisk GM (13 ─Źlenn├ę) po┼żadovan├ę ELO min. 2450 bodv
Na zisk titulu IM, SIM, alebo GM je potrebn├ę 2x splni┼ą potrebn├║ normu pre zisk IM, SIM resp. GM . Z t├Żchto turnajov sa nikam nepostupuje.

III. Svetov├ę poh├íre :

Tieto turnaje s├║ osobitne vypisovan├ę v sekcii Novinky na na┼íej webstr├ínke a v propoz├şciach je uveden├ę ─Źi sa hraj├║ webserverom, alebo po┼ítou . S├║ to : Svetov├Ż poh├ír juniorov, Svetov├Ż poh├ír, a Svetov├Ż poh├ír veter├ínov. Spravidla v┼żdy ide o trojkolov├Ż turnaj : predkolo, semifin├íle a fin├íle. Prihl├ís┼ą sa mo┼żno klasicky vyplnen├şm a odoslan├şm formul├íru prihl├í┼íky.

IV. T├ęmatick├ę turnaje :

Ako u┼ż s├ím n├ízov napoved├í ide o turnaje na predp├şsan├ę t├ęmy, ktor├ę s├║ na cel├Ż rok dopredu rozp├şsan├ę na str├ínke iccf, vr├ítane term├şnov na prihl├ísenie. Tieto turnaje sa hraj├║ len cez webserver a prihl├ísi┼ą sa mo┼żno klasicky vyplnen├şm a odoslan├şm formul├íru prihl├í┼íky. Pod─ża z├íujmu hr├í─Źov s├║ aj viackolov├ę, ale nikde inde sa z nich nepostupuje.

V. Ostatn├ę turnaje :

Sem patria v┼íetky jubilejn├ę a pr├şle┼żitostn├ę turnaje organizovan├ę ICCF ako i jednotliv├Żmi n├írodn├Żmi denomin├íciami. Pokia─ż s├║ propoz├şcie t├Żchto turnajov zverejnen├ę na na┼íej web str├ínke, je mo┼żn├ę sa do nich prihl├ísi┼ą klasicky ÔÇô vyplnen├şm Prihl├í┼íky pre turnaje ICCF. Pokia─ż s├║ zverejnen├ę len na ICCF, je mo┼żn├ę sa do nich prihl├ísi┼ą cez "direct entry"

B.EUROPSKÉ TURNAJE

I. Turnaje na zisk titulu "majstra europy"

A┼ż do konca roku 2013, bola skladba t├Żchto turnajov obdobn├í ako skladba turnajov na majstra sveta (ch├Żbal len Kandid├ítsky turnaj) . Vzh─żadom na men┼í├ş z├íujem o tieto turnaje ako o svetov├ę, bolo na kongrese ICCF v Po─żsku rozhodnut├ę o zmene ┼ítrukt├║ry t├Żchto turnajov a ich roz─Źlenenie na turnaje hran├ę webserverom a hran├ę klasickou po┼ítou.

T├íto zmena plat├ş od 1.1.2014.

Turnaje hran├ę webserverom :

1. Permanentn├ę turnaje do ktor├Żch sa mo┼żno prihl├ísi┼ą kedyko─żvek po─Źas cel├ęho roku s├║ :
- O - Open Class: 7 ─Źlenn├ę skupiny pre hr├í─Źov s ELO do 2100,
- Prelimin├íries: 11. ─îlenn├ę skupiny pre hr├í─Źov s ELO od 2101 a┼ż 2.299

2. Vrcholov├ę turnaje ktor├Żch skupiny ┼ítartuj├║ raz za rok :
- Semifin├íle 11 a┼ż 17 ─Źlenn├ę skupiny ┼ítartuj├║ v septembri ka┼żd├Ż rok a ich propoz├şcie s├║ zverejnen├ę na str├ínke ICCF
- Candidates 11 a┼ż 17 ─Źlenn├ę skupiny ┼ítartuj├║ v marci ka┼żd├Ż rok a ich propoz├şcie s├║ zverejnen├ę na str├ínke ICCF
- Fin├íle spravidla raz za rok, kde po─Źet hr├í─Źov je spravidla 17 a ┼ítart je stanoven├Ż kongresom ICCF

Turnaje hran├ę klasickou po┼ítou :
O tieto turnaje je medzi hr├í─Źmi st├íle men┼í├ş z├íujem preto bol zn├ş┼żen├Ż aj po─Źet hr├í─Źov v skupin├ích. A┼ż do doby pokia─ż ├║plne nezanikn├║ bude ┼ítrukt├║ra nasledovn├í :
O- Open Class (skupiny 4 ─Źlenn├ę ÔÇô ka┼żd├Ż s ka┼żd├Żm zohr├í 2 partie jednu bielymi, jednu ─Źiernymi) ako permanentn├Ż turrnaj . V├ş┼ąaz postupuje do Semifin├íle ME ,
Semifin├íle (skupiny 6 ─Źlenn├ę ka┼żd├Ż s ka┼żd├Żm dve partie ) , ako permanentn├Ż turnaj . V├ş┼ąaz a druh├Ż v skupine postupuje do Fin├íle ME
Fin├íle (pravdepodobne za ├║─Źasti 13 hr├í─Źov) Okrem postupuj├║cich zo semifinalov├Żch skup├şn bud├║ ma┼ą pr├ívo ├║─Źasti hr├í─Źi s ELO nad 2400 bodov.

Propoz├şcie a sp├┤sob prihl├ísenia pre v┼íetky tieto turnaje bud├║ zverejnen├ę na na┼íej web str├ínke.

II. Ostatn├ę turnaje :
Plat├ş to ist├ę ako v bode IV. pre svetov├ę turnaje.

Z Á V E R :
Pros├şme V├ís v prihl├í┼íke vyplni┼ą v┼íetky po┼żadovan├ę ├║daje v predtla─Źenej tabu─żke . Do pozn├ímky m├┤┼żete uvies┼ą ak├ęko─żvek skuto─Źnosti, ktor├ę poklad├íte za d├┤le┼żit├ş pre realiz├íciu V├í┼ího zaradenia do po┼żadovan├ęho turnaja.
V├Ż┼íka a sp├┤sob ├║hrady poplatku za turnaje je preh─żadne uveden├Ż na na┼íej str├ínke v sekcii Prihl├í┼íky ÔÇô Ako zaplati┼ą? a to pre prihl├í┼íky cez n├írodn├║ feder├íciu ako i "direct entry".
Bude n├ís ve─żmi te┼íi┼ą ak sa pripoj├şte k ve─żkej rodine kore┼ípoden─Źn├Żch ┼íachistov a budete spozn├íva┼ą kr├ísy tohoto ┼íportu. Prajeme V├ím ve─ża ├║spechov za ┼íachovnicou.

CCA - SR | www.korsach.sk Created by ę 2005 WebCreative.info + Dr. Helbich Jßn | All rights reserved |